تبلیغات در ارم بلاگ

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» تفاوت بین برگ کاسیا و برگ بو چیست؟

تفاوت بین برگ کاسیا و برگ بو چیست؟

کدام برگ ها معطر هستند؟

تفاوت اصلی بین برگ کاسیا و برگ بو این است که برگ‌های کاسیا طولانی‌تر و پهن‌تر هستند و سه رگبرگ در طول خود دارند، در حالی که برگ‌های بو فقط یک رگبرگ بزرگ دارند. برگ کاسیا و برگ بو دو برگ معطر هستند که معمولاً در دستور العمل ها استفاده می شوند. با این حال، عمدتاً در غذاهای غربی از برگ بو استفاده می شود، در حالیکه در غذاهای آسیایی از برگ کاسیا استفاده می شود. برگ بو اغلب برای طعم دادن به سوپ ها و خورش ها استفاده می شود. کافی است در حین پخت چند برگ به مایع اضافه کنید، سپس قبل از خوردن آنها را بردارید. برای طعم دادن به سس هایی مانند مارینارا و بشامل، از برگ بو استفاده کنید.فقط چند برگ به سس، سپس آنها را درست قبل از سرو خارج کنید.دستور العمل های گوشت: خورش گوشت گاو و کباب قابلمه دو دستور العمل گوشتی کلاسیک هستند که از برگ بو به عنوان یک ماده تشکیل دهنده استفاده می کنند. می‌توانید قبل از پختن، برگ بو را روی گوشت بپاشید یا فقط چند برگ را به آبگوشت در حال جوش اضافه کنید.


نقش اعداد فرشته در عشق و روابط عاشقانه مطلب مرتبط نقش اعداد فرشته در عشق و روابط عاشقانه

سبزیجات: برای افزایش طعم غذاهای گیاهی مانند سیب زمینی سوخاری و سبزیجات کبابی می توان از برگ بو استفاده کرد. قبل از پختن سبزیجات، به سادگی چند برگ را له کنید و روی آن بپاشید. از برگ بو میتوان برای طعم دادن و عطر دادن به تعدادی از غذاها استفاده کرد. برای ایجاد ترکیبات طعم منحصر به فرد و جذاب، این ادویه ها را در آشپزی خود تجربه کنید.


برگ کاسیا چیست؟

برگ های کاسیا از نظر ظاهری شبیه به برگ بو هستند اما معمولاً بسیار بزرگتر هستند و دارای 3 رگبرگ در طول برگ هستند تا 1 رگبرگ روی برگ بو. همچنین طعم آنها با برگ بو با طعم دارچین و میخک کاملاً متفاوت است. از برگ کاسیا برای دم کردن و طعم دادن برنج، کاری و همچنین غذاهای شیرین استفاده می شود. برگ‌های کاسیا را با برگ بو جایگزین نکنید، در عوض از مقدار کمی دارچین یا پوست درخت کاسیا استفاده کنید. کاسیا درختی است بومی آسیا، درختی همیشه سبز که 40 تا 80 فوت رشد می کند. نام های دیگر برگ کاسیا ، برگ بو هندی، برگ مالابار یا تِج پاتا است . برگ های کاسیا از نظر رنگ و ظاهر تا حدودی شبیه به برگ بو و برگهای کاسیا معمولاً سبز زیتونی هستند و سه رگبرگ در طول خود دارند. آنها همچنین بزرگتر از برگ بو هستند.


اگرچه ممکن است از این دو برگ به عنوان جایگزین یکدیگر استفاده کنیم، اما طعم های متفاوتی دارند. طعم و عطر برگ کاسیا شبیه دارچین و میخک است. این برگ ها عمدتا در غذاهای هندی، در غذاهایی مانند بریانی، پلو، کاری و غذاهای گوشتی استفاده می شود. همچنین می‌توانیم از برگ‌های کاسیا به صورت تازه یا خشک استفاده کنیم. علاوه بر این، در برخی مناطق، برگ های خشک و آسیاب شده را به مخلوط ادویه جات مانند گرام ماسالا اضافه می کنند. تسکین و کمک به ضد قارچ، ضد میکروبی، استفراغ، تقویت قوای بدنی ، درد مفاصل، ضد اسهال، گشادکننده عروق، ضد ویروسی است.


برگ بو چیست؟

برگ بو برگ معطری از گیاه بوته بوته ای همیشه سبز است که در آب و هوای گرم رشد می کند. برگ بو به صورت برگ تازه، برگ خشک یا پودر در دسترس است. آنها کوتاهتر از برگهای کاسیا هستند و دارای یک رگبرگ بزرگ در طول برگ هستند. همچنین این برگ های بلند، بیضی شکل و تا یک نقطه باریک مخروطی هستند. اندازه متوسط ​​یک برگ حدود 7-10 سانتیمتر طول و 3-5 سانتی متر عرض است. برگ بو نیز بوی گیاهی و گلی شبیه آویشن و پونه کوهی دارد.


برگ های خشک سبز زیتونی تیره هستند، در حالی که برگ های تازه سبز تیره و در سطح بالایی صاف و براق هستند و در قسمت زیرین آن رنگ سبز کم رنگ تری دارند. در اکثر دستور العملها از برگ بو خشک استفاده می شود که بوی آن کمی قوی تر از برگ های تازه است.


مصرف برگ بو توصیه نمی شود زیرا بزرگ و سفت است و می تواند به دستگاه گوارش آسیب برساند یا باعث خفگی شود. بنابراین پس از پخت باید برگ بو را از ظرف خارج کنید. علاوه بر این، اگر برگ بو را در جای خشک و خنک که تابش مستقیم نور خورشید نباشد، می توانید تا دو سال نگهداری کنید.


تفاوت بین برگ کاسیا و برگ بو

تعریف برگ‌های کاسیا از درختی همیشه سبز که بومی آسیا است و به ارتفاع 40 تا 80 فوت می‌رسد، در حالیکه برگ بو برگهای معطری از گیاه بوته بوته‌ای همیشه سبز است که در آب و هوای گرم رشد می‌کند.


ظاهر برگ های کاسیا بلندتر و پهن تر از برگ بو هستند. سه رگبرگ در طول برگ‌های کاسیا وجود دارد، در حالی که برگ‌های خلیج فقط یک رگبرگ بزرگ دارند که از روی آن‌ها می‌گذرد.


طعم دهنده کاسیا و برگ بو دو طعم متفاوت دارند. طعم و عطر برگ های کاسیا شبیه دارچین است، در حالی که طعم برگ بو تا حدودی شبیه به نعنا است.


فرم برگ های بو را به شکل کامل به ظرف اضافه می کنند، در حالی که برگ های کاسیا را می توان به صورت کامل یا به صورت آسیاب شده اضافه کرد. 


منطقه از برگ بو عمدتاً در غذاهای غربی استفاده می شود و از برگ کاسیا در غذاهای آسیایی استفاده می شود.


نتیجه تفاوت اصلی بین برگ کاسیا و برگ بو این است که برگ‌های کاسیا طولانی‌تر و پهن‌تر هستند و سه رگبرگ در طول خود دارند، در حالی که برگ‌های بو فقط یک رگ برگ بزرگ دارند. علاوه بر این، طعم برگ‌های کاسیا شبیه دارچین است، در حالی که طعم برگ بو تا حدودی شبیه به نعناع است.تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  تعبیر خواب   |   فروش تجهیزات ویپ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   لینک پرومکس   |   تور تفليس   |   خرید آنتی ویروس   |   تهران وکیل   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


مای پرواز-چارتر کننده مستقیم تورهای گرجستان، روسیه و ارمنستان مای پرواز-چارتر کننده مستقیم تورهای گرجستان، روسیه و ارمنستان مشاهده