تبلیغات در ارم بلاگ


» گیاهان دارویی برای درمان بیماری های شایع

گیاهان دارویی برای درمان بیماری های شایع

نقش داروهای گیاهی در درمان بیماری های عفونی

داروهای گیاهی به درمان بیماری کمک کرده اند زیرا این عمل برای نسل ها ادامه داشته است. آلکالوئیدها/ترکیبات متعددی که به طور طبیعی (در برابر عصاره های منفرد) وجود دارند، اثرات هم افزایی مانند ضد ویروسی، ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی از خود نشان می دهند. موارد مربوط به عفونت های ویروسی، تک یاخته ای و باکتریایی انتخاب شدند. بیماران مبتلا به آمیب، E-coli ، عفونت گوارشی، عفونت های پوستی و مجاری ادراری با استفاده از داروهای گیاهی درمان شدند. تشخیص ها با بررسی ها تایید شد. این داروها به دلیل مقرون به صرفه بودن، تقاضای زیادی برای مراقبت های بهداشتی اولیه با مقبولیت فرهنگی و حداقل عوارض جانبی دارند. هدف از مطالعه گزارش شده نشان دادن استفاده واقعی از گیاهان دارویی هندی است که برای درمان انواع مختلف بیماری های عفونی استفاده می شود. موارد مختلف از عفونت گوارشی، بیماری های ویروسی، عفونت های پوستی و زخم به طور موثر با داروهای گیاهی درمان می شوند.


این فصل بر بررسی نشریات مربوط به گیاهان دارویی مورد استفاده در درمان بیماری‌های رایج مانند مالاریا، وبا، ذات‌الریه، سل و آسم تمرکز دارد. طب سنتی به دلایل متعددی از جمله مقرون به صرفه بودن و اثربخشی هنوز به عنوان سیستم مراقبت های بهداشتی اولیه ترجیحی در بسیاری از جوامع روستایی شناخته می شود. این بررسی بر ادبیات فعلی در مورد گیاهان دارویی متمرکز شده است، و بر اطلاعاتی در مورد گیاه شناسی قومی، فیتوشیمی و فارماکولوژی تأکید می کند.


طب سنتی هنوز در بسیاری از جوامع به عنوان سیستم مراقبت های بهداشتی اولیه ارجح شناخته می شود، بیش از 60 درصد از جمعیت جهان و حدود 80 درصد در کشورهای در حال توسعه به طور مستقیم به گیاهان دارویی برای اهداف پزشکی خود وابسته هستند. این به دلایل متعددی از جمله مقرون به صرفه بودن، دسترسی و هزینه کم است .


فواید زنجبیل مطلب مرتبط فواید زنجبیل

استفاده از گیاهان برای درمان انواع مختلف بیماری های انسانی سابقه طولانی دارد. از قسمت های مختلف گیاهان مانند برگ، ساقه، پوست، ریشه و غیره برای پیشگیری، رفع علائم یا بازگرداندن ناهنجاری ها به حالت عادی استفاده می شود. از آنجایی که عمل "درمان های گیاهی" به شدت به حقایق جمع آوری شده با استفاده از رویکردهای علمی پایبند نیست، طب ارتدکس "داروهای گیاهی" را به عنوان یک داروی جایگزین می بیند. با این حال، بیشتر محصولات دارویی که در حال حاضر توسط پزشکان توزیع می شود، سابقه طولانی استفاده به عنوان داروهای گیاهی از جمله تریاک، آسپرین، دیژیتال و کینین دارند. امروزه طب مدرن از ترکیبات فعال جدا شده از گیاهان عالی استفاده می کند و حدود 80 درصد از این مواد فعال نشان دهنده همبستگی مثبت بین استفاده درمانی مدرن آنها و کاربردهای سنتی است .


استفاده از داروهای گیاهی برای درمان چالش های مختلف سلامتی به سرعت در سراسر جهان در حال گسترش است. افزایش فوق العاده ای در پذیرش و علاقه عمومی به درمان های طبیعی در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته وجود دارد، به طوری که این داروهای گیاهی نه تنها در داروخانه ها بلکه در فروشگاه های مواد غذایی نیز در دسترس هستند. فرآورده های دارویی گیاهی منبع اولیه مراقبت های بهداشتی برای جمعیت بزرگی هستند که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند. هند سیستم سنتی پزشکی غنی دارد. محصولات گیاهی طبیعی برای توسعه داروهای مدرن و مکمل های غذایی برای غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود. بنابراین، داروهای سنتی برای هزاران سال، سطح اطمینان خوبی در ایمنی و اثربخشی ایجاد کرده‌اند. علاقه فزاینده ای به محصولات طبیعی به عنوان منبع مواد شیمیایی جدید برای توسعه داروهای مدرن و برای استفاده از محصولات طبیعی به عنوان مکمل های غذایی، مواد تشکیل دهنده غذا و نوشیدنی ها، آرایشی گیاهی و سایر محصولات گیاهی وجود دارد.


داروی گیاهی یک محصول گیاهی است که می تواند به صورت عصاره یا رقیق استفاده شود. هنگامی که طب معمولی به دلیل مقاومت دارویی رو به رشد بی اثر باشد، استفاده افزایش می یابد. تعداد زیادی از گونه های گیاهی توسط صنایع گیاهی هند استفاده می شود. این داروها ترکیبی از تجربیات درمانی نسل‌های پزشکان شاغل هستند. ترکیبات طبیعی دارای اثرات ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد تک یاخته ای و آنتی اکسیدانی هستند. از آنجایی که مردم به دلیل افزایش مقاومت دارویی، نگران استفاده از داروهای معمولی هستند، آنها همچنان به استفاده از داروهای گیاهی سنتی برای مراقبت های بهداشتی خوب ادامه می دهند. صدها گیاه در سراسر جهان در طب سنتی برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شوند که منبع تولید ترکیبات ضد میکروبی است. برخی از این داروها نیز تحت غربالگری آزمایشگاهی قرار گرفته اند، اما اثربخشی چنین داروهای گیاهی به ندرت در آزمایشات بالینی کنترل شده به طور دقیق آزمایش شده است. عفونت باکتریایی منبع مشکل دیگری برای بشر است. اگرچه داروهای مرسوم درمان آنتی بیوتیکی موثری برای عفونت باکتریایی دارند، اما مشکلات مقاومت دارویی دارند. از این رو، بسیاری از گیاهان شناخته شده در سطح جهان برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شوند. بنابراین، پزشکان باید از آنتی بیوتیک های گیاهی آگاه باشند. مطالعه حاضر به منظور ارزیابی انتقادی داروهای گیاهی ضد باکتریایی انجام شده است که تحت آزمایشات بالینی کنترل شده قرار گرفته اند.


گیاهان و ادویه جات در طب سنتی

خواص دارویی ادویه ها از زمان های بسیار قدیم برای بشر شناخته شده است. ادویه جات به طور گسترده در سیستم های سنتی داروهایی مانند آیورودا، سیدا و یونانی استفاده می شود. به عنوان مثال، فلفل بلند، فلفل سیاه و زنجبیل ادویه‌هایی هستند که به طور گسترده در سیستم پزشکی آیورودا استفاده می‌شوند. ادویه جات ترشی جات نه تنها نقش درمانی خاص خود را دارند، بلکه باعث افزایش جذب و استفاده از سایر مواد درمانی نیز می شوند. آنها به روش های مختلفی برای استخراج مواد فعال خود برای مصارف داخلی و خارجی تهیه می شوند. عصاره گیاهان و ادویه ها به عنوان دم کرده، جوشانده، خیساندن، تنتور، عصاره مایع، چای، آب میوه، شربت، ضماد، روغن، پماد و پودر استفاده می شود و تصور می شود بسیاری از ادویه های مورد استفاده دارای اصول زیست فعال متعددی هستند. رایج ترین ادویه جات مورد استفاده و خواص دارویی آنها در جدول 1.4 آورده شده است.


خواص دارویی ادویه جات

جوز هندی محرک، بادشکن، قابض، تقویت کننده ، ضد التهاب

دارچین محرک، بادشکن، قابض، تقویت کننده ، ضد التهاب

زعفران محرک، معده، ضد سرطان

فلفل دلمه ای محرک، هضم کننده، بادشکن

برگ بو محرک، مخدر

کرفس محرک، مقوی، مدر، ضد التهاب، ضد التهاب

پیازچه محرک، ادرار آور، خلط آور، تقویت کننده قوای ، استفراغ، ضد التهاب

زیره محرک، بادشکن، معده، قابض، ضد عفونی کننده

رازیانه محرک، نفخ آور، معده آور، بادشکن

تره فرنگی محرک، خلط آور

نعناع محرک، معده، ضد عفونی کننده ،بادشکن، ضد اسپاسم

پونه کوهی محرک، بادشکن، معده، ادرارآور، معرق، استفراغ

جعفری محرک، مدر، ضد التهاب، تب بر، ضد التهاب

رزماری محرک ملایم، ضد نفخ، محرک، معرق

فلفل قرمز ضد روماتیسم

فلفل سیاه بادکننده، تب بر، مدر، ضد کرم، ضد التهاب، ضد صرع

هل ضد افسردگی، ضد افسردگی، اشتهاآور، مدر

زنجبیل ضد تهوع، مدر، ضد نفخ، آنتی هیستامین، تقویت کننده قوای ، کاهش دهنده کلسترول

زردچوبه ضد نفخ، آنتی بیوتیک، ضد نفخ، ضد عفونی کننده، ضد التهاب

سیر ضد میکروبی، ادرارآور، معرق، ضد نفخ، کاهش دهنده کلسترول، ضد التهاب

میخک ضد نفخ، مسکن، محرک، ضد نفخ، ضد تهوع

ترگون معده، محرک، تب بر

گشنیز باد آور، مدر، مقوی، محرک، معده، خنک کننده، مقوی ، ضد درد، ضد التهاب

شوید تب بر

شنبلیله ضد عفونی کننده، مقوی، تقویت کننده

رژیم غذایی کم فیبر مطلب مرتبط رژیم غذایی کم فیبر

مرزنجوش باد آور، خلط آور، مقوی، قابض

مریم گلی مقوی ملایم، قابض، بادشکن

زیره معده، بادشکن، ضد کرم، لاکتاگوگ

ریحان، معده شیرین، ضد کرم، معرق، خلط آور، تب بر، بادکننده، محرک، مدر، آرام بخش


آویشن ضد اسپاسم، ضد اسپاسم، بادشکن، ضد کرم، ضد اسپاسم، ملین، معده، مقوی، اسانس بسیاری از گیاهان و ادویه‌ها امروزه در رایحه درمانی برای تسکین علائم بیماری‌های مختلف مانند دردها و مشکلات عاطفی مانند افسردگی، استرس و اضطراب استفاده می‌شود. مثلاً اسانس گشنیز و نعناع فلفلی مسکن است، روغن شوید و بادیان تب بر، روغن گشنیز، کرفس، فلفل، زیره و زنجبیل ضد التهاب است. اخیراً خواص ضد سرطانی اسانس زیره و ریحان گزارش شده است که نشان دهنده استفاده بالقوه آنها به عنوان عوامل محافظتی در برابر سرطان زایی است. همچنین عصاره متانولی فلفل دلمه ای، مرزنجوش، ترخون و آویشن به شدت از تجمع پلاکتی ناشی از کلاژن در انسان جلوگیری کرد.گیاهان و ادویه جات به عنوان گیاهان دارویی

خواص دارویی ادویه ها از زمان های بسیار قدیم برای بشر شناخته شده است. ادویه ها به طور گسترده در سیستم های سنتی داروها مانند آیورودا، سیدا و یونانی استفاده می شد. در گذشته اخیر، علاقه فزاینده ای به اثرات بیولوژیکی ادویه جات ترشی جات به دلیل بی خطر بودن و هیچ عارضه جانبی برای انسان وجود داشته است. مطالعات گسترده ای در کشورهای توسعه یافته برای جداسازی اجزای دارویی از ادویه جات و ارزیابی خواص بیولوژیکی آنها در حال انجام است.


ادویه خواص دارویی

فلفل سیاه بادکننده، تب بر، مدر، ضد کرم، ضد التهاب و ضد صرع

هل ضد افسردگی، ضد افسردگی، اشتهاآور، مدر

زنجبیل ضد تهوع، مدر، ضد نفخ، آنتی هیستامین، تقویت کننده قوای و کاهش دهنده کلسترول

زردچوبه ضد عفونی کننده، آنتی بیوتیک، ضد نفخ، ضد عفونی کننده و ضد التهاب

سیر ضد میکروبی، مدر، معرق، ضد نفخ، کاهش دهنده کلسترول و ضد التهاب

میخک ضد نفخ، ضد درد، محرک، ضد نفخ و ضد تهوع

جوز هندی محرک، بادشکن، قابض، تقویت کننده ، ضد التهاب

دارچین، ضد التهاب، ضد التهاب، قابض

فلفل قرمز ضد روماتیسم

زعفران محرک، معده و ضد سرطان

فلفل دلمه ای محرک، هضم کننده و ضد نفخ است

ریحان، معده شیرین، ضد کرم، معرق، خلط آور، ضد تب، ضد تب، محرک، مدر، آرام بخش

برگ بو محرک، مخدر

زیره معده، بادشکن، ضد کرم، لاکتاگوگ

کرفس محرک، مقوی، مدر، ضد التهاب، ضد التهاب

پیازچه محرک، ادرار آور، خلط آور، تقویت کننده قوا ، استفراغ، ضد التهاب

گشنیز بادکننده، مدر، مقوی، محرک، معده، خنک کننده، مقوی، ضد درد، ضد التهاب

زیره محرک، بادشکن، معده، قابض و ضد عفونی کننده است

شوید بادکننده، معده، تب بر

رازیانه محرک، نفخ آور، معده آور، بادشکن

شنبلیله ضد عفونی کننده، مقوی، تقویت کننده جنسی

تره فرنگی محرک، خلط آور

مرزنجوش باد آور، خلط آور، مقوی، قابض

نعناع (نعناع) محرک، معده، ضد عفونی کننده

نعناع (نعناع) محرک، بادشکن و ضد اسپاسم

پونه کوهی محرک، نفخ آور، معده آور، ادرار آور، معرق و استفراغ

جعفری محرک، مدر، ضد التهاب، تب بر، ضد التهاب

رزماری محرک ملایم، ضد نفخ، محرک، معرق

مریم گلی مقوی ملایم، قابض، بادشکن

ترگون معده، محرک، تب بر

آویشن ضد اسپاسم، ضد اسپاسم، بادشکن، ضد کرم، ضد اسپاسم، ملین، معده، مقوی.


گیاهان و ادویه جات در طب سنتی

خواص دارویی ادویه ها از زمان های بسیار قدیم برای بشر شناخته شده است. ادویه جات به طور گسترده در سیستم های سنتی داروهایی مانند آیورودا، سیدا و یونانی استفاده می شود. به عنوان مثال، فلفل بلند، فلفل سیاه و زنجبیل ادویه‌هایی هستند که به طور گسترده در سیستم پزشکی آیورودا استفاده می‌شوند. ادویه جات ترشی جات نه تنها نقش درمانی خاص خود را دارند، بلکه باعث افزایش جذب و استفاده از سایر مواد درمانی نیز می شوند. آنها به روش های مختلفی برای استخراج مواد فعال خود برای مصارف داخلی و خارجی تهیه می شوند. عصاره گیاهان و ادویه ها به عنوان دم کرده، جوشانده، خیساندن، تنتور، عصاره مایع، چای، آب میوه، شربت، ضماد، روغن، پماد و پودر استفاده می شود و تصور می شود بسیاری از ادویه های مورد استفاده دارای اصول زیست فعال متعددی هستند. رایج ترین ادویه جات مورد استفاده و خواص دارویی آنها آورده شده است.تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  تور تفليس   |   لینک پرومکس   |   تهران وکیل   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   خرید آنتی ویروس   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


**  قیمت های باورنکردنی منتظر شماست، با آلینز خرید کنید! ** ** قیمت های باورنکردنی منتظر شماست، با آلینز خرید کنید! ** مشاهده