جدیدترین اسباب بازی ها


» آیا رژیم های غذایی گیاهی سالم تر هستند؟

آیا رژیم های غذایی گیاهی سالم تر هستند؟

رژیم های گیاهخواری و وگان چیست؟

اگر یک چیز وجود دارد که همه در مورد آن اتفاق نظر دارند، آن این است که کنترل وزن جزء کلیدی حفظ سلامتی است. جایی که نظرات متفاوت است در مورد چگونگی کنترل ایمن وزن است. عباراتی مانند «کالری»، «متابولیسم» و «نگهداری»، بدون اشاره به مد روز رژیم غذایی با طعم و مزه‌های مختلف هفته که سرفصل‌ها می‌شوند... پردازش اطلاعات زیادی است.

ما سعی کرده ایم با ارائه جدیدترین اخبار، نکات و تحلیل های تخصصی مدیریت وزن به صورت واضح و مختصر، موضوع کاهش وزن را کمی ساده تر کنیم. تصمیم گیری برای کنترل وزن خود یک تصمیم مهم است: اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی دارید که می توانید برای انتخاب صحیح به آنها اعتماد کنید.


گوشت خوردن یا نخوردن... این سوالی است که ذهن خیلی ها را درگیر کرده است. تأثیر منفی غذاهای حیوانی بر سلامتی، آسیب های ناشی از غذاهای حیوانی و محیط زیست، اعتقادات مذهبی و تمایل به حمایت و احترام به حیوانات از جمله دلایل افزایش تعداد افراد مصرف کننده رژیم های گیاهی است. بسیاری از مردم علاقه خود را به مصرف یک رژیم گیاهخواری ابراز می کنند، اما این کار را انجام نمی دهند زیرا مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند یا آماده نیستند که گوشت را کنار بگذارند. خوشبختانه، گزینه ها و منابع بسیار خوبی برای کمک وجود دارد.


نکته کلیدی برای اینکه این رژیم غذایی برای شما مفید باشد این است که بدانید چه مواد مغذی را در غذاهایی که مصرف نمی کنید از دست می دهید و یاد بگیرید که چگونه وعده های غذایی خود را بدون این غذاها متعادل کنید.

راز اعداد و فرشتگان - ویدیو های یوتیوب مطلب مرتبط راز اعداد و فرشتگان - ویدیو های یوتیوب


رژیم گیاهخواری

گیاهخواران از گوشت، مرغ و ماهی اجتناب می کنند اما ممکن است از محصولات جانبی حیوانی مانند تخم مرغ و لبنیات استفاده کنند. بیشتر رژیم های گیاهخواری بر خوردن میوه ها، سبزیجات، غلات، آجیل و دانه ها تمرکز دارند. برخی افراد به دلایل بهداشتی و/یا افزایش آگاهی در مورد ظلم به حیوانات و کشتار برای غذا، گیاهخواری را انتخاب می کنند.


رژیم گیاهی وگان ها از یک شکل سخت گیاهخواری پیروی می کنند که تمام غذاهای حیوانی (گوشت، مرغ، شکار، ماهی، صدف، تخم مرغ، محصولات لبنی) و مشتقات حیوانی (ژلاتین، کارمین، عسل، پپسین، شلاک، آلبومین، آب پنیر، کازئین، برخی از انواع ویتامین D). وگان ها اغلب برای جلوگیری از کمبودهای تغذیه ای نیاز به مصرف مکمل ها دارند.


وگان ها اغلب به دلایل اخلاقی و زیست محیطی علاوه بر دلایل بهداشتی، از تمام محصولات جانبی حیوانی خودداری می کنند. حتی ممکن است از پوشیدن مواد و منسوجات مانند چرم، جیر، پشم و ابریشم اجتناب کنند.اسیدهای چرب امگا 3

مصرف ماهی (به ویژه ماهی های چرب) دو بار در هفته." چربی موجود در ماهی اسیدهای چرب ضروری امگا 3، ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) را تامین می کند. مکمل های امگا 3 و غذاهای غنی شده با آن دارای مقادیر متفاوتی از EPA و/یا DHA هستند. نشان داده شده است که اسیدهای چرب امگا 3 پیشرفت آترواسکلروز را کند می کند، سطح تری گلیسیرید را کاهش می دهد، به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می کند، احتمالا به افسردگی و سایر اختلالات شخصیتی کمک می کند و احتمالاً خون را رقیق می کند. تحقیقات مداومی برای تعیین اینکه آیا مزایای سلامتی دیگری نیز وجود دارد وجود دارد.


یکی دیگر از مواردی که هنگام تلاش برای به دست آوردن فواید اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامتی باید در نظر گرفت میزان اسیدهای چرب امگا 6 است که مصرف می کنید. اسیدهای چرب امگا 6 از دیگر چربی های ضروری در رژیم غذایی ما هستند. این اسیدهای چرب در رژیم غذایی ما به وفور یافت می شوند. آنقدر که باید از آنها بکاهیم. اسیدهای چرب امگا 6 در بیشتر روغن های گیاهی، روغن سویا، روغن ذرت، روغن آفتابگردان و روغن بادام زمینی یافت می شود. برخی از کارشناسان معتقدند که ما در حال حاضر حدود 14 برابر بیشتر از اسیدهای چرب امگا 3 امگا 6 مصرف می کنیم. هدف این است که این مصرف را به میزان مصرف مساوی یا حداکثر فقط 3 گرم اسیدهای چرب امگا 6 به ازای هر 1 گرم اسیدهای چرب امگا 3 نزدیک کنیم. روغن بذر کتان تنها منبع ALA هستند که اسیدهای چرب امگا 6 را نیز تامین نمی کنند.


در حالی که هیچ دستورالعمل رسمی برای چگونگی دریافت مقدار کافی اسیدهای چرب امگا 3 در رژیم گیاهخواری وجود ندارد، توصیه هایی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید:

از روغن های سالم به عنوان جایگزینی برای مصرف ماهی های چرب استفاده کنید.

از روغن بذر کتان استفاده کنید. هنگام استفاده روغن را گرم نکنید. با جایگزین کردن روغن های گیاهی با روغن زیتون یا روغن کلزا، مصرف اسیدهای چرب امگا 6 را کاهش دهید.


ویتامین B12 به پروتئین موجود در غذاهای حیوانی متصل است. تحقیقات قابل توجهی برای تعیین اینکه آیا در برخی از غذاهای گیاهی نیز یافت می شود، انجام شده است. متأسفانه، B12 که در غذاهای گیاهی یافت شده است، نمی تواند توسط انسان استفاده شود. نشان داده شده است که مکمل هایی که با منابع گیاهی ساخته شده اند حاوی آنالوگ های B12 هستند، ترکیباتی که از نظر ساختاری مشابه B12 هستند اما عملکرد یکسانی ندارند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از مکمل های حاوی این آنالوگ ها می تواند با ویتامین B12 رقابت کند، متابولیسم آن را مهار کند و خطر کمبود B12 را افزایش دهد.


کمبود ویتامین B12 علائم و مشکلات متعددی از جمله ضعف، خستگی، یبوست، کاهش اشتها، کاهش وزن، ضعف حافظه، زوال عقل، افسردگی، مشکلات تعادلی و کم خونی مگالوبلاستیک را به همراه دارد. همچنین ممکن است مشکلات عصبی مانند بی حسی و گزگز در دست ها و پاها را تجربه کنید. کمبود ویتامین B12 حتی در افرادی که کم خونی ندارند می تواند به سیستم عصبی آسیب برساند، بنابراین مهم است که کمبود آن را در اسرع وقت درمان کنید.


ویتامین B12 در غذاهای دریایی، لبنیات، تخم مرغ و گوشت یافت می شود. رژیم های وگان بیشترین خطر کمبود را دارند. بسیاری از غذاها با ویتامین B12 غنی شده اند، بنابراین رژیم های گیاهخواری می توانند حاوی مقادیر کافی از این ماده مغذی با یا بدون مکمل باشند.


توصیه هایی برای رسیدن به ویتامین B12 مورد نیاز بدن عبارتند از:

مصرف مواد غذایی غنی شده با ویتامین B12 دو تا سه بار در روز،

اگر نمی توانید مقدار کافی از مکمل B12 را در رژیم غذایی خود مصرف کنید یا اگر به آن نیاز دارید (سالمندان و زنان باردار و شیرده) مصرف کنید.

از مصرف بیش از حد مکمل های فولات خودداری کنید، زیرا این می تواند کمبود B12 را بپوشاند.

سطح B12 خود را توسط پزشک بررسی کنید.


کلسیم شناخته‌شده‌ترین منبع کلسیم، لبنیات است که اغلب در رژیم‌های گیاه‌خواری حذف می‌شوند یا به شدت محدود می‌شوند و در رژیم‌های گیاهخواری کاملاً حذف می‌شوند. محصولات لبنی 70 درصد کلسیم رژیم غذایی جمعیت ایالات متحده را تامین می کنند. غذاهای غیر لبنی که کلسیم را تامین می کنند عبارتند از توفوی غنی شده با کلسیم، برخی از ریشه ها و حبوبات و شیر سویا غنی شده.


عوامل خاصی بر میزان کلسیمی که از غذا جذب می‌کنید تأثیر می‌گذارند، مانند مقدار کلسیم موجود و وجود ویتامین D. وجود ویتامین D جذب را افزایش می‌دهد، در حالی که وجود اسید اگزالیک و اسید فیتیک با آن تداخل می‌کند. جذب غذاهای غنی از اسید اگزالیک عبارتند از اسفناج، ریواس، سیب زمینی شیرین و لوبیا. غذاهای غنی از اسید فیتیک عبارتند از نان فطیر، آجیل، دانه ها و لوبیا خام. شما مقداری از کلسیم موجود در غذاهایی را که مصرف می‌کنید در صورت وجود اسید اگزالیک و اسیدهای فیتیک جذب خواهید کرد، اما نه به اندازه‌ای که در صورت عدم وجود آنها جذب می‌کنید. به عنوان مثال، جذب کلسیم لوبیا خشک تقریباً نیمی از جذب کلسیم از شیر و جذب کلسیم اسفناج حدود یک دهم جذب کلسیم از شیر است.


نکاتی برای بهبود کیفیت خواب مطلب مرتبط نکاتی برای بهبود کیفیت خواب

توصیه های زیر برای مصرف مقدار کافی کلسیم است:

دو وعده لبنیات در روز مصرف کنید که 200 میلی گرم آن از سایر منابع غذایی تامین می شود.

وگان ها باید روزانه آب میوه های غنی شده با کلسیم یا شیر سویا، غذاهای غنی از کلسیم را در طول روز مصرف کنند و مصرف مکمل روزانه را در نظر بگیرند.

مصرف کلسیم برای جذب بهینه باید در طول روز پخش شود. ما به طور موثر بیش از 500 میلی گرم را در یک زمان جذب نمی کنیم، بنابراین نیازی به تلاش برای مصرف مقادیر زیاد یکباره نیست.


ویتامین دی

کمبود ویتامین D به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده است. افرادی که ماهی و لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف می کنند، می توانند حتی بیشتر در معرض کمبود ویتامین D باشند. ویتامین D فواید بی‌شماری دارد، از جمله کاهش بروز و شدت بیماری‌های قلبی عروقی، کاهش فشار خون در فشار خون بالا، پیشگیری و درمان افسردگی، کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، پیشگیری از پوکی استخوان و پوکی استخوان، کاهش التهاب، کاهش حفره‌های دندانی. کاهش خطر ابتلا به آلرژی در کودکان و نوجوانان، کاهش مرگ و میر ناشی از انواع سرطان، کاهش بروز راشیتیسم، کاهش احتمالی اختلال و تنظیم کلسترول خون.


تنها راه برای اطمینان از دریافت ویتامین D کافی، انجام آزمایش خون است. برای افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند، به خصوص کودکان، ایده خوبی است که این کار را انجام دهند. قرار دادن پوست خود در معرض نور خورشید به مدت 10 تا 15 دقیقه، بدون ضد آفتاب، چند بار در هفته، گزینه ای برای برخی برای رفع نیازهای ویتامین D است. هنگامی که این یک گزینه نیست، تحقیقات نشان می دهد که مکمل می تواند در جلوگیری از این کمبود موثر باشد.


آهن برای سلامتی و انتقال اکسیژن ضروری است. کمبود آهن باعث خستگی و کاهش عملکرد سیستم ایمنی می شود. دو شکل آهن در رژیم غذایی وجود دارد: هم و غیرهم. آهن هِم در غذاهای حیوانی یافت می شود، در حالی که آهن غیرهِم در غذاهای گیاهی یافت می شود.


مقدار آهنی که بدن از غذا به دست می آورد و استفاده می کند، جذب آهن نامیده می شود. میزان جذب آهن از آهن هِم بین 15 تا 35 درصد است در حالی که جذب آهن غیرهِم تنها 20 تا 2 درصد است. شواهد نشان نمی دهد که کم خونی ناشی از فقر آهن در گیاهخواران بیشتر از همه چیزخواران است، اما ذخایر آهن بدن در گیاهخواران کمتر است، بنابراین توجه به میزان دریافتی ضروری است. راه هایی برای افزایش جذب آهن غیرهم و رعایت توصیه های شما وجود دارد:


مصرف ویتامین C (مرکبات، آب میوه، فلفل قرمز) همزمان با مصرف غذاهای حاوی آهن غیرهم باعث افزایش جذب آهن می شود.

مصرف پروتئین گوشت همزمان با مصرف غذاهای آهن غیرهم باعث افزایش جذب آهن می شود.

کلسیم، تانن ها و فیتات ها در جذب آهن اختلال ایجاد می کنند. تانن در چای و قهوه یافت می شود. فیتات ها در غلات کامل و حبوبات یافت می شوند. مکمل‌های حاوی کلسیم و غذاهای حاوی کلسیم، تانن‌ها یا فیتات‌ها را جدا از زمانی که غذاهای غنی از آهن یا مکمل‌های آهن مصرف می‌کنید، مصرف کنید.

هنگامی که به مکمل نیاز دارید، مکملی با نمک های آهن آهن (فومارات آهن، سولفات آهن و گلوکونات آهن) می خواهید. مقدار آهنی که جذب می کنید با افزایش دوز کاهش می یابد، بنابراین بهتر است مکمل های خود را در طول روز پخش کنید. آهن در سطوح بالا می تواند سمی باشد، بنابراین در صورت عدم نیاز از مصرف مکمل خودداری کنید و قبل از مصرف مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

سطح آهن خود را توسط پزشک بررسی کنید.مزایای انواع مختلف رژیم های گیاهخواری و وگان چیست؟

مزایای سلامتی رژیم گیاهخواری اولین دلیلی است که مردم از این روش تغذیه پیروی می کنند. به طور کلی، گیاه‌خواران تمایل دارند لاغرتر باشند، به نظر از سلامت بهتری برخوردار باشند و خطر ابتلا به بیماری مزمن را کاهش دهند. بیماری ها و طول عمر بیشتر در مقایسه با همه چیزخواران. برخی دیگر از مزایای سلامتی که به پیروی از رژیم گیاهخواری نسبت داده می شود، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا، دیابت نوع 2، دیورتیکولوز، بیماری کلیوی، برخی سرطان ها (از جمله ریه و سینه) و سنگ کیسه صفرا است. دلیل این فواید سلامتی ناشی از غذاهای کاهش یافته یا حذف شده و همچنین غذاهایی است که مصرف می شوند. یک سبک زندگی سالم که شامل فعالیت بدنی و مصرف کم الکل و تنباکو است نیز ممکن است در به دست آوردن این فواید نقش داشته باشد.


شباهت در انواع مختلف رژیم های گیاهخواری مصرف زیاد میوه، سبزیجات، سویا، آجیل و حبوبات است. به طور کلی، آنها تمایل به مصرف کمتر چربی اشباع و کلسترول و دریافت بیشتر کربوهیدرات های پیچیده، فیبر غذایی، مواد معدنی خاص و مواد شیمیایی گیاهی دارند. کلسترول فقط در غذاهای حیوانی یافت می شود، بنابراین رژیم های وگان کاملاً بدون کلسترول هستند.


شواهدی وجود دارد که گوشت قرمز، به ویژه گوشت فرآوری شده را با افزایش خطر ابتلا به سرطان، بیماری عروق کرونر قلب و دیابت نوع 2 مرتبط می کند. کاهش مقدار و دفعات مصرف گوشت قرمز می تواند به مزایای سلامتی منجر شود. بسیاری بر این باورند که این بزرگترین کمک به مزایای سلامتی است که با رژیم گیاهخواری یافت می شود.


آیا با گیاهخواری می توان وزن کم کرد؟

رژیم گیاهخواری یک انتخاب سبک زندگی است و لزوماً یک برنامه غذایی با هدف کاهش وزن نیست.

با این وجود، بزرگسالان و کودکانی که رژیم های گیاهخواری دارند، اغلب لاغرتر از کسانی هستند که غذاهای غیر گیاهی می خورند. این می تواند به این دلیل باشد که یک رژیم گیاهخواری اغلب شامل دستور العمل هایی با محوریت میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، فیبر و پروتئین های گیاهی است که رضایت بخش تر و کالری و چربی کمتری دارند.


با این حال، رژیم گیاهخواری همیشه کم کالری نیست. گیاهخواران اگر غذاهای پرکالری زیادی بخورند، مانند نوشیدنی های شیرین، غذاهای سرخ شده، و شیرینی ها یا اگر حجم غذایشان خیلی زیاد باشد، می توانند وزن اضافه کنند.


رایج ترین مشکلات رژیم های گیاهخواری چیست؟

حذف گوشت تمام آن چیزی نیست که برای پیروی از یک رژیم گیاهخواری لازم است. باید به خاطر داشته باشید که هر زمان که یک گروه غذایی را حذف می کنید، ممکن است برخی از مواد مغذی ضروری را از دست بدهید. همه انواع رژیم های گیاهخواری می توانند از نظر تغذیه متعادل باشند، اما برای انجام این کار نیاز به برنامه ریزی است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که برنامه‌ریزی نادرست وعده‌های غذایی دلیل کمبودهای تغذیه‌ای در رژیم‌های گیاه‌خواری است، نه عدم وجود غذاهای حیوانی. رژیم های گیاهی متعادل برای تمام مراحل زندگی، از جمله زنان باردار و شیرده، کودکان، نوجوانان، جمعیت سالمندان و ورزشکاران رقابتی تایید شده است.


مواد مغذی که در معرض خطر عدم دریافت کافی آنها هستید

پروتئین یک ماده مغذی ضروری است که برای رشد، عملکرد سیستم ایمنی و توده عضلانی مورد نیاز است. پروتئین از اسیدهای آمینه ساخته شده است. برخی از اسیدهای آمینه وجود دارد که بدن ما می تواند بسازد و برخی دیگر که باید از رژیم غذایی ما تامین شوند. پروتئین تنها ماده مغذی است که سیری شما را افزایش می دهد. به این معنی که بین وعده های غذایی سیر خواهید ماند. این باعث می شود که پروتئین بخشی جدایی ناپذیر از هر برنامه کاهش وزن باشد.


موسسه پزشکی توصیه می کند که بزرگسالان حداقل 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز دریافت کنند. برای تعیین نیاز خود، از این محاسبه استفاده کنید:

وزن بدن شما بر حسب پوند تقسیم بر 2.2 = ________ وزن بدن شما بر حسب کیلوگرم

وزن بدن شما بر حسب کیلوگرم برابر 0.8 = ________ گرم پروتئین در روز

غذاهای حیوانی بالاترین منبع پروتئین در رژیم غذایی ما هستند و می توانند تمام آمینو اسیدهای مورد نیاز ما را تامین کنند و آن را به یک پروتئین کامل تبدیل کنند. هر اونس غذای حیوانی 7 گرم پروتئین و مقادیر متفاوتی چربی را فراهم می کند. غذاهای دریایی و طیور کمترین میزان چربی را در هر وعده و در نتیجه کمترین تعداد کالری را در هر وعده فراهم می کنند. اگر گوشت، مرغ یا غذای دریایی مصرف می‌کنید، می‌توانید از یک دسته کارت به عنوان راهنمای مقداری که مصرف می‌کنید استفاده کنید. یک تکه گوشت که به اندازه یک دسته کارت است تقریباً 3 اونس با 21 گرم پروتئین است. مقداری که می خورید به میزان کالری مجاز مصرف و سایر منابع کالری که مصرف می کنید بستگی دارد. شما فقط باید از دسته کارت ها به عنوان یک راهنما استفاده کنید تا تعیین کنید یک سرو 3 اونس چگونه به نظر می رسد. یک تخم مرغ و 1 اونس پنیر (معمولا یک تکه) یک وعده در نظر گرفته می شود.


غذاهای گیاهی همچنین پروتئین را همراه با فیبر و برخی ویتامین ها و مواد معدنی که در غذاهای حیوانی پیدا نمی کنید، تامین می کنند. یک محدودیت برای آنها این است که آنها پروتئین کامل در نظر گرفته نمی شوند زیرا آنها همه اسیدهای آمینه لازم را فراهم نمی کنند. استثناهای این مورد، سویا و کینوا هستند که پروتئین کامل در نظر گرفته می شوند. حبوبات، دانه ها، آجیل و غلات منابع عالی پروتئین هستند. راه برای تبدیل آنها به پروتئین کامل، ترکیب آنهاست. یک غذای بسیار پرطرفدار که دو پروتئین ناقص مصرف می کند و یک غذای کامل درست می کند برنج و لوبیا است.


در آمریکا، رژیم‌های وگان معمولاً پروتئین کمتری در مقایسه با رژیم غذایی استاندارد آمریکایی دارند. اما این امکان وجود دارد که از یک رژیم غذایی گیاهی استفاده کنید و به مقدار توصیه شده پروتئین خود برسید. دو تا سه وعده غذای غنی از پروتئین در روز معمولاً برای رفع نیاز روزانه اکثر بزرگسالان کافی است. یک وعده ½ فنجان لوبیا خشک پخته شده، 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی یا 1 اونس آجیل در نظر گرفته می شود.


محتوای پروتئین برخی از غذاهای رایج گیاهی به شرح زیر است:

توفو: توفو از درمان شیر سویا با مواد منعقد کننده ساخته می شود. به کشک سویا نیز معروف است و شبیه پنیر است. محتوای پروتئین بالایی دارد بنابراین می توان از آن به عنوان منبع "گوشت" برای یک وعده غذایی استفاده کرد. توفو به خودی خود ملایم است، اما طعم ها را به خوبی جذب می کند، بنابراین بهتر است با ادویه ها یا مارینادهای خوش طعم تهیه شود. انواع نرم، سفت و فوق سفت وجود دارد. توفوی نرم نرم تر و چربی کمتری دارد و بهتر است در سس ها، سس های سالاد و دسرها استفاده شود. توفوی سفت و بسیار سفت به بهترین وجه در کباب کردن، پختن و سرخ کردنی استفاده می شود.


تمپه: (تلفظ TEM-pay یا tem-pa) از تخمیر سویا با ریزوپوس تهیه می شود. می توان آن را از سویا تهیه کرد یا با غلات، دانه ها و حبوبات ترکیب کرد. طعم آجیلی دارد و بافتی سفت، لطیف و جویدنی دارد. محتوای پروتئین بالا تمپه آن را به یک جایگزین عالی برای گوشت تبدیل می کند. برش یا مکعب تمپه با کیفیت بالا به راحتی بدون خرد شدن. به دنبال تمپه باشید که با یک شکوفه نازک سفید پوشیده شده است. در حالی که ممکن است دارای چند لکه سیاه یا خاکستری باشد، اما نباید نشانه ای از رنگ صورتی، زرد یا آبی داشته باشد زیرا این نشان می دهد که بیش از حد تخمیر شده است. مانند توفو، طعم ادویه ها و مارینادها را جذب می کند.


کینوا: (تلفظ KEEN-wah) دانه ای است که مربوط به سبزیجات سبز برگ است. اغلب به عنوان غلات استفاده می شود، اما بر خلاف غلات، یک منبع پروتئین کامل در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که می تواند جایگزین گوشت به عنوان منبع پروتئین در وعده غذایی شما شود. همچنین فیبر، آهن، منیزیم و فسفر را تامین می کند و فاقد گلوتن است. قبل از پختن باید آبکشی شود تا ماده پوشش تلخی که از آن در برابر پرندگان و حشرات محافظت می کند پاک شود. می توانید محصولاتی را خریداری کنید که قبلاً این مورد را حذف کرده اند. بسیاری از مردم توصیه می کنند که کینوا را به مدت 15 تا 30 دقیقه از قبل خیس کنید تا طعم آجیلی ظاهر شود و طعم تلخ آن از بین برود. برای این کار، ۱ و نیم فنجان آب سرد مصرف کنید، ۱ فنجان کینوا به آن اضافه کنید تا خیس بخورد و سپس آب آن را خالی کنید. وقتی وقت ندارید آن را خیس کنید، می توانید از آب داغ استفاده کنید و آن را به مدت پنج دقیقه خیس کنید و سپس یکی دو بار آبکشی کنید. شما آن را در آبی می پزید که می تواند دو یا سه قسمت آب برای یک قسمت کینوا باشد. دانه ها حدود دو تا چهار برابر اندازه اصلی خود متورم می شوند. آن را به جوش بیاورید و روی آن را بپوشانید و حرارت را ملایم کنید تا بجوشد و به مدت 20 دقیقه بپزد. وقتی آن را از روی حرارت برداشتید، اجازه دهید با درپوش به مدت پنج دقیقه بماند و سپس با چنگال آن را پف کنید. خواهید دید که دانه ها کمی شفاف هستند و یک نخ سفید کوچک که دور آنها حلقه می شود نشان می دهد. بسیاری از دستور العمل های عالی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید، بنابراین آزمایش کنید و لذت ببرید!


تعادل

هدف هر رژیم غذایی مصرف متعادلی از مواد غذایی است که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای عملکرد بهینه فراهم می کند. هرم راهنمای غذایی برای نشان دادن مقدار و نوع مواد غذایی برای مصرف ایجاد شده است. یک وعده اندازه گیری استاندارد است، نه مقداری که مصرف می کنید، که به آن سهم می گویند. به عنوان مثال، یک وعده نان یک برش است و سهم شما ممکن است دو برش باشد، به این معنی که شما دو وعده دارید. اگر به دنبال فواید رژیم گیاهخواری برای سلامتی هستید، باید از غذاهایی استفاده کنید که این فواید را فراهم می کند. این بدان معنی است که مقدار زیادی سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، منابع کم پروتئین و چربی های سالم وجود دارد. شما می توانید از هرم راهنمای غذایی به عنوان یک دستورالعمل برای متعادل کردن رژیم غذایی خود استفاده کنید.تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  خرید آنتی ویروس   |   گردشگری ارم بلاگ   |   تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   لینک پرومکس   |   تور تفليس  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


**  قیمت های باورنکردنی منتظر شماست، با آلینز خرید کنید! ** ** قیمت های باورنکردنی منتظر شماست، با آلینز خرید کنید! ** مشاهده